مشاوره شبکه و ویپ هفت پاییز 

Veeam Backup and Replication

این محصول توسط شرکت Veeam به منظور ارائه راهکار تهیه پشتیبان از ماشین های مجازی تولید شده است. در این محصول فرآیند پشتیبان گیری و Replication توسط یک محیط کاربری انجام می شود و می توانید نسخه های Backup تهیه شده را در یک محلی خارج از سرور Veeam Backup ذخیره سازی نمایید. این بسته از ESXi و Hyper-V پشتیبانی می نماید و طوری طراحی شده است که تمام محیط Enterprise مرکز داده خود را می توانید در یک کنسول مدیریت Backup قرار دهید.

ویژگی Data De-Duplication در این محصول این امکان را ایجاد می نماید که اطلاعات تکراری را به منظور افزایش سرعت فرآیند backup گیری و Restore کردن حذف نماید.محل ذخیره سازی Backup ها توسط Veeam باید یکی از موارد زیر باشد:

  • FC or iSCSI SAN
  • NAS supported CIFS or NFS
  • DAS connected to the Veeam Backup Server

لایسنس نرم افزار Veeam Backup :

  • 30 Day Evaluation is Free
  • Sold Per Socket of Each ESXi Host
  • Provide a .lic file which Veeam will Email for Full Version

جهت دانلود این نرم افزار به این لینک مراجعه نمایید.

 

Veeam Backup and Replication

7Paeez

 

پیکربندی نرم افزار:

بعد از نصب نرم افزار ابتدا باید یک سرور به آن اضافه نمایید. برای این کار از گزینه Add Server استفاده نمایید. در پنجره اول نوع سرور خود را مشخص نمایید ( برای نمونه ما VMWare VSphere را مدنظر قرار می دهیم ).

در مرحله بعدی باید آدرس سرور را اعلام نمایید.

در مرحله بعد باید Credential جهت اتصال به آن سرور را وارد نمایید. این حساب می بایست در سطح Administrator باشد.

در نهایت نرم افزار Veeam با اطلاعات داده شده اقدام به بررسی سرور و قرار دادن آن در لیست خود می کند.

حال می بایست اقدام به تولید Backup Job نماییم:

برای این کار از لیست منوهای نرم افزار، گزینه Home را انتخاب نمایید.

در منوی جدید روی گزینه Backup Job کلیک نمایید.

برای Job خود یک نام انتخاب کنید.

در مرحله بعدی باید لیست Virtual Machine هایی که می خواهید از آنها Backup تهیه نمایید را ایجاد نمایید. برای این کار روی گزینه Add کلیک کنید و از لیست نرم افزار، سرور مورد نظر خود را انتخاب نمایید و در نهایت VM های مورد نظر خود را به Job اضافه نمایید.

نکته: در صورتیکه می خواهید از تمام VM های یک سرور Backup تهیه نمایید کافیست آدرس IP آن سرور را به لیست VM های یک Job اضافه نمایید.

نکته: گزینه Exclusion به منظور جداسازی برخی از VM ها از لیست Backup گیری یک Job می باشد. با این جداسازی نرم افزار از VM های Exclude شده پشتیبان تهیه نخواهد کرد.

در مرحله بعدی باید مسیری جهت ذخیره سازی Backup ها معرفی شود. این مسیر می توانید یک مسیر Local یا یک مسیر براساس استانداردهای مشخص شده در بالا باشد. در صورتیکه می خواهید اقدام به اتصال یک فضای ذخیره سازی جدید به این نرم افزار کنید، کافیست از لیست سمت چپ برنامه گزینه Storage Infrastructure را انتخاب کرده و اقدام به Add کردن فضا نمایید.

نکته: در صورتیکه در ساختار شبکه خود از Tape استفاده می نمایید می توانید اقدام به معرفی Tape Drive به این نرم افزار کرده تا فایل های Backup را بر روی Tape قرار دهد. برای این کار از همان لیست سمت چپ برنامه گزینه Tape Infrastructure را انتخاب کرده و اقدام به اضافه کردن Tape نمایید.

نکته: گزینه Retention Policy به این منظور است که مشخص نماییم چه تعداد Backup برای هر VM بر روی فضای ذخیره سازی نگهداری شود. مقدار پیش فرض برای این Policy عدد 14 می باشد.

نکته: در همین قسمت با کلیک کردن بر روی دکمه Advanced می توانید نوع Backup گیری خود را مشخص نمایید. گزینه اول با نام Reverse Incremental همان ویژگی Full Backup می باشد و گزینه Incremental جهت تهیه Backup از تغییرات ایجاد شده از آخرین Full Backup تهیه شده مورد استفاده قرار می گیرد. در سربرگ Storage می توانید ویژگی های فشرده سازی را انتخاب نمایید. باید توجه داشته باشید که هرچه فرآیند فشرده سازی در سطح بالاتری قرار گیرد پردازش بیشتری توسط سیستم صورت می پذیرد. در سربرگ Notification می توانید تنظیمات مربوط به اعلام هشدار را داشته باشید.

در مرحله بعدی یعنی Guest Processing تنظیمات سیستم عامل های داخل VM ها را انجام می دهیم. این تنظیمات شامل فعالسازی Application Aware Processing به منظور بهره مند شدن از ویژگی Microsoft VSS می باشد که این امر به سیستم Backup گیری کمک می کند تا Backupها Consistency Check شوند و گزینه Guest File System Indexing به منظور Index گزاری روی Backupها به منظور جستجوی سریعتر در بین آنها می باشد.

در مرحله بعدی می توانید زمانبندی Backup گیری را تعریف نمایید و درنهایت می توانید Backup Job را به اتمام برسانید.

مراحل Restore کردن یک Backup :

در شرایط گوناگونی ممکن است نیاز به بازگردانی آخرین Backup از یک VM باشید. شرایطی مانند حذف شدن VM یا اشکال در سیستم عامل و یا نیاز به بازگردانی VM به یک تاریخ قدیمی تر از نسخه موجود، لذا می بایست با فرآیند Restore کردن آشنا شوید. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

از منوی سمت چپ نرم افزار گرینه Backup and Replication را انتخاب نمایید

از زیر مجموعه Backups لیست Backup های تهیه شده را می توانید مشاهده نمایید. هز Backup بر اساس ساختاری که شما برای Job آن تعریف کرده اید می تواند دارای چندین Check Point باشد. لذا با باز کردن لیست یک Backup می توانید Check point های آن را مشاهده نمایید.

در مرحله بعدی روی Check Point مورد نظر خود راست کلیک نمایید. لیستی از انواع Restore کردن ها مشاهده خواهید کرد:

Restore Entire VM

جهت بازگردانی تمام VM (در صورت حذف کامل VM از سطح دیسک)

Restore VM Files

جهت بازگردانی فایل های تشکیل دهنده یک VM به صورت تک تک و دلخواه

Restore VM Hard Disks

جهت بازگردانی vDisk های یک VM به صورت جداگانه

نکته: در فرآیند Restore کردن می توانید مشخص نمایید که VM در مسیر قبلی خود بازگردان شود یا در یک مسیر جدید اقدام به بازگردانی نماید.

 

Veeam Backup and Replication

7Paeez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خدمات شبکه  هفت پاییز ، تعمیر سوئیچ و روتر سیسکو هفت پاییز ، کانفیگ سوئیچ و روتر سیسکو هفت پاییز ، راه اندازی و پشتیبانی شبکه هفت پاییز ، مشاوره و طراحی شبکه هفت پاییز ،  پشتیبانی و نگهداری شبکه هفت پاییز ، سرویس نگهداری شبکه هفت پاییز ، مشاوره و اجرای شبکه هفت پاییز ، شبکه های کامپیوتری هفت پاییز ، مشاوره و اجرا و نگهداری شبکه هفت پاییز،برون سپاری شبکه هفت پاییز ,  شبکه شرق تهران , 3Cx , ویپ شرق تهران , خدمات شبکه  شرق تهران تعمیر سوئیچ و روتر سیسکو شرق تهران , کانفیگ سوئیچ و روتر سیسکو شرق تهران , راه اندازی و پشتیبانی شبکه شرق تهران مشاوره و طراحی شبکه شرق تهران , پشتیبانی و نگهداری شبکه شرق تهران , سرویس نگداری شبکه شرق تهران , مشاوره و اجرای شبکه شرق تهران , شبکه های کامپیوتری شرق تهران مشاوره و اجرا و نگهداری شبکه شرق تهران , برون سپارس شبکه شرق تهران 3CX  نمایندگی شرق تهران ، خدمات شبکه  ، راهکارهای پشتیبانی شبکه ، راهکارهای پشتیبانی شبکه شرق تهران ، راهکارهای پشتیبانی شبکه هفت پاییز ، پشتیبانی شبکه ، کابل کشی و پسیو شبکه و برق اضطراری ، قرارداد پشتیبانی شبکه ، راه اندازی امنیت شبکه ، ارائه راهکارهای نسخه پشتیبان شبکه ، مدیریت سرور و شبکه ، خدمات پشتیبانی شبکه ، مدیریت سرور و شبکه ، مجازی سازی سرورها ، قرارداد تعمیر و نگهداری شبکه ، خدمات زیر ساخت شبکه ، پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، نماینده 3CX،دوربین مداربسته ، برق اضطراری ، راهکارهای پشتیبانی شبکه هفت پاییز  ، راهکارهای پشتیبانی شبکه شرق تهران ، راهکارهای پشتیبانی شبکه هفت پاییز ، پشتیبانی شبکه هفت پاییز ، کابل کشی و پسیو شبکه و برق اضطراری هفت پاییز ، قرارداد پشتیبانی شبکه هفت پاییز ، راه اندازی امنیت شبکه هفت پاییز ، ارائه راهکارهای نسخه پشتیبان شبکه  هفت پاییز، مدیریت سرور و شبکه  هفت پاییز ، خدمات پشتیبانی شبکه  هفت پاییز، مدیریت سرور و شبکه هفت پاییز ، مجازی سازی سرورها هفت پاییز ، قرارداد تعمیر و نگهداری شبکه  هفت پاییز، خدمات زیر ساخت شبکه  هفت پاییز، پشتیبانی شبکه های کامپیوتری هفت پاییز ، نماینده 3CX هفت پاییز،دوربین مداربسته هفت پاییز ، برق اضطراری  هفت پاییز، راهکارهای پشتیبانی شبکه شرق تهران  ، راهکارهای پشتیبانی شبکه شرق تهران ، راهکارهای پشتیبانی شبکه شرق تهران ، پشتیبانی شبکه شرق تهران ، کابل کشی و پسیو شبکه و برق اضطراری شرق تهران ، قرارداد پشتیبانی شبکه شرق تهران ، راه اندازی امنیت شبکه شرق تهران ، ارائه راهکارهای نسخه پشتیبان شبکه شرق تهران، مدیریت سرور و شبکه شرق تهران، خدمات پشتیبانی شبکه شرق تهران، مدیریت سرور و شبکه شرق تهران ، مجازی سازی سرورها شرق تهران ، قرارداد تعمیر و نگهداری شبکه شرق تهران، خدمات زیر ساخت شبکه شرق تهران، پشتیبانی شبکه های کامپیوتری شرق تهران ، نماینده 3CXشرق تهران،دوربین مداربسته شرق تهران ، برق اضطراری شرق تهران، 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *